1 Snijd de zalm in stukken. Maal de helft van de spinazie in de keukenmachine grof. Laat de bonen uitlekken en voeg samen met de zalm, mosterd, peper en eventueel zout aan de keukenmachine toe en maal fijn. Vorm met natte handen voor elke persoon 1 bal van het zalmmengsel en duw plat.
2 Verhit 1 el olie uit het bakje van de witte kaas in een koekenpan en bak de zalmburgers in 10 min. op middelhoog vuur goudbruin en gaar. Keer halverwege.
3 Maak ondertussen de kom van de keukenmachine schoon. Maal 100 g spinazie en de witte kaas met de rest van de olie uit het bakje en de kappertjes tot een pesto. Breng op smaak met peper.
4 Snijd de avocado’s in de lengte doormidden en verwijder de pitten. Lepel het vruchtvlees uit de schil en snijd het in reepjes. Snijd de meergranenbollen open en besmeer de onderste helften met spinaziepesto. Verdeel de rest van de spinazie erover en leg de visburgers en avocado erop. Dek af met de bovenkanten van de bollen en serveer de rest van de pesto apart erbij.
Zalmburgers met avocado & spinaziepesto is een recept van Albert Heijn