1 Was de butternut en snijd zo’n 400 g ervan in plakken van zo’n 1,5 cm dik. De schil mag er gewoon aan blijven. Bij mij kwam 400 g overeen met iets minder dan de helft. In de bovenste helft zitten trouwens geen pitten. Wanneer je de onderste helft gebruikt, moet je de pitten wel verwijderen. Snijd elke plak nog eens in twee. Leg de pompoenplakken in een ovenschaal. Voeg 2 el olijfolie, 1 el honing, 1 tl tijm, en wat peper en zout toe. Hussel door elkaar zodat elk plakje goed is bedekt. Zet de pompoen in de voorverwarmde oven en zet je timer op 40 minuten.
2 Snijd de kipfilets in reepjes en doe ook die in een ovenschaal. Voeg 2 el olijfolie, het sap van ½ citroen, 1 tl tijm en wat peper en zout toe. Hussel ook de kip goed door elkaar. Wanneer de pompoen er al zo’n 10 minuutjes in zit, mag ook de kip bij in de oven. Die heeft 30 minuten nodig.
3 Kraak ondertussen wat walnoten tot je een handjevol gepelde exemplaren hebt. Snijd de voorgekookte rode biet in blokjes. Was de spinazie en laat hem uitlekken.
4 Schik de spinazie op een schotel. Leg de geroosterde plakjes pompoen en de kippenreepjes erop. Leg ook de blokjes rode biet erbij. Lepel de gemarineerde uitjes over de salade en werk hem af met wat walnoten en hier en daar een toefje Griekse yoghurt.
Herfstsalade met pompoen is een recept van Libelle Lekker