1 Maak de sint-jakobsvruchten schoon en dep ze droog met keukenpapier. Bewaar ze in de koeling.
2 Breng de kastanjes zachtjes aan de kook met het kaneelpijpje, de anijsster en de seldertak. Laat ze garen in ongeveer 35 minuten of tot wanneer ze zacht zijn.
3 Verwijder het kaneelpijpje, de anijsster en de seldertak en pureer de kastanjes met het kookvocht, de Solo en de notenolie tot een gladde massa. Breng op smaak met peper en zout. Voeg er vocht aan toe indien de puree te vast lijkt.
4 Laat de balsamicoazijn met de suiker inkoken tot een siroop.
5 Was de preistengels grondig en snijd ze in zeer fijne reepjes van ongeveer 5 cm lang. Fruit ze op 150°C tot ze goudbruin zijn.
6 Pel de bloedworst en snijd hem in plakjes van ongeveer 1/2 cm dikte.
7 Bak de schijfjes bloedworst langs beide kanten in een beetje Solo en kruid ze met peper en zout.
8 Bak de sint-jakobsvruchten in een grote verhitte antikleefpan met een weinig arachideolie. Kruid ze met peper van de molen en zeezout.
9 Verdeel de warme kastanjepuree over de borden, schik er de schijfjes bloedworst en de sint-jakobsvruchten op en werk af met de gefruite prei en wat balsamicosiroop.
Sint-jakobsvruchten met bloedworst is een recept van Solo Open Kitchen
Dit vind je misschien ook lekker
Soep van aardappels en knapperige zwarte bloedworst