Koniginnenpasteitje:

4
120 min
Voorgerecht
0 sterren op basis van 0 stem(men)

Ingrediënten

Bereiding

  • 1 Kook de soepkip goed gaar in de kippenbouillon,laat rusten en afkoelen, dan kan je het vlees makkelijk in stukken snijden.
  • 2 Breek 1 ei , neem het paneermeel en wat gehakte peterselie en meng onder het gehakt. Draai balletjes van dit mengsel , kook de balletjes 1 minuut in de kippenbouillon.
  • 3 Kook de gewassen champignons in een bodempje water met een klontje boter en het sap van een halve citroen, breng op smaak met pezo.
  • 4 Doe in een ketel 100 gr boter en laat smelten, doe er 100 gr bloem bij en meng goed, dan heb je een roux om de bouillon te binden, doe er het vocht van de champignons bij en de kippenbouillon, breng al roerend aan de kook en laat 10 minuten doorkoken om de smaak van de bloem weg te krijgen. Zorg dat de saus niet te dik word, doe er enkel druppels citroensap, pezo en een flinke scheut room bij om te verrijken.
  • 5 Meng tot slot de champignons, de balletjes en de kip onder de saus, zorg dat de bladerdeegpasteitjes in de oven zitten, smelt de rest van de boter in bain-marie en meng in een kleine ketel 3 eidooiers met het sap van 1 citroen een lepeltje water en wat cayennepeper.
  • 6 Roer in 8 vorm het eigeel met citroensap los, voeg er stilaan heldere gesmolten boter aan toe op een klein vuurtje, denk eraan boven °60 stollen eieren en hebben we omelet. Als de boter goed mengt zal de saus binden en hebben we hollandaise saus.
  • 7 Zet een bladerdeeg gebakje op een bord, snijd het hoedje uit en vul tot bovenaan met saus , werk af met een takje veldsla, schijfje citroen en een lepeltje hollandaise en het hoedje bovenop.

Koniginnenpasteitje: is een recept van Solo Open Kitchen

Dit vind je misschien ook lekker