1 Verwarm de oven op de grillstand voor op 200 °C. Rasp de kaas en snijd de knoflook fijn. Snijd de rode ui in ringen en de artisjokken en paddenstoelen in stukken.
2 Kluts in een kom de eieren met de helft van de kaas en wat zout en peper. Verhit wat Robusto extra vergine olijfolie in een koekenpan en bak de artisjokken, 2/3 van de uienringen, de paddenstoelen en de knoflook gedurende 5 minuten. Voeg eventueel nog wat zout en peper toe en giet er vervolgens het eimengsel over. Schud een beetje met de pan om het ei goed te verdelen, zodat er een mooie omelet ontstaat en de randen wat loskomen.
3 Maak ondertussen een dressing van balsamicoazijn en Robusto extra vergine olijfolie en meng die door de sla.
4 Beleg de omelet met de achtergehouden uienringen en kaas en strooi er nog wat peper en zout over. Plaats de koekenpan dan ongeveer twee minuten onder de hete grill, maar blijf erbij want het kan heel snel verbranden. Het ei moet gestold zijn, maar mag niet helemaal kurkdroog worden.
5 Schep met een spatel de frittata op een bord, snijd de omelet in stukken en serveer ze direct met de salade en het brood.
Frittata met artisjokken en paddenstoelen is een recept van Solo Open Kitchen